Sprzątanie biura

Biuro to wizytówka firmy – klient na pewno zwróci na nie uwagę, a przecież najbardziej liczy się pierwsze wrażenie. Właśnie dlatego trzeba zadbać nie tylko o czystość wykładzin, okien i pomieszczeń sanitarnych, ale także o najbliższe otoczenie budynku – pielęgnację roślin, odchwaszczanie i koszenie trawy.

Wrocławska firma KAMA proponuje pełen zakres usług porządkowych.
Przy każdym zleceniu ustalamy częstotliwość odpowiednich czynności, jak pranie wykładzin, mycie okien, mycie podłóg, posadzek, sprzątanie podjazdów, chodników itp. Elastycznie podchodzimy do potrzeb klientów, dbając jednocześnie zawsze o najlepszy efekt sprzątania.

Jak często pierzemy dywany i wykładziny?

Zalecamy pranie co najmniej dwa razy w roku. W przypadku mocno eksploatowanych powierzchni (np. biurowych) należy prać częściej, aby zapobiec nawarstwianiu się brudu i dłużej cieszyć się czystą wykładziną lub dywanem. Nie bez znaczenia są też wymogi alergików.

Odradzamy przy tym domowe sposoby na pranie wykładzin i dywanów – niszczą one fakturę materiału i nie dają takich efektów, jak pranie specjalistycznym odkurzaczem.

Takie same zasady dotyczą tapicerki – meblowej i samochodowej. Specjalne odkurzacze piorące nie namoczą tak powierzchni, jak w przypadku prania ręcznego, natomiast skuteczniej poradzą sobie z brudem dzięki odpowiednim detergentom oraz ciśnieniu.

Jak długo trwa pranie wykładzin?

Firma sprzątająca KAMA z Wrocławia stosuje specjalistyczny sprzęt piorąco-czyszczący, który szybko radzi sobie z zabrudzeniami. Wypranie 10 m2 zajmuje około 30 minut, ale trzeba pamiętać o dodatkowym czasie potrzebnym na zabezpieczenie mebli i parkietu oraz przygotowanie urządzeń.
Oczywiście praniem wykładzin czy dywanów zajmujemy się po godzinach Państwa pracy – gdy następnego dnia przyjdziecie do biura, wykładziny będą czyste i suche.

Skuteczny sposób na chwasty

Kiedy zawodzi zwykłe wyrywanie, musimy zastosować środki chemiczne. Ich zastosowanie różni się w zależności od rodzaju chwastów. Chwasty dwuliścienne (np. mniszek, czyli popularny dmuchawiec) są wrażliwe na herbicydy selektywne (np. Starane, Mniszek, Chwastox, Bofix), które skutecznie zwalczają niechciane rośliny.
Środki te najbezpieczniej stosować dopiero na trawnikach dobrze przekorzenionych.

W przypadku świeżo założonych trawników można zastosować preparat Chwastox, a pojedyncze chwasty wieloletnie na zaniedbanych trawnikach usuwamy za pomocą mazacza do chwastów zwilżonego herbicydem, w którego skład wchodzi Glyphosat.